SD Kartı Görmüyor, SD Kartı Okumuyor Hatası

SD Kartı Görmüyor, SD Kartı Okumuyor Hatası

Kullandığımız cep telefonlarının bir çoğunda karşılaşılan hatalardan biri olan SD Kartı Görmüyor hatasının çözümünü anlatacağız.Genel olarak telefonlarda karşılaşılan bu hata telefon kullanıcılarını oldukça zor durumlara sokmaktadır.SD kartların genel kullanım amacı telefonların hafızasının yeterli olmaması durumunda ek hafıza olarak alıp kullanmaktayız.Genel olarak sd kartı görmeme sorunlarının başında sd kartın üzerindeki manyetik kısmın hasarlanması yada telefonun üzerinde bulunan sd kartı taktığınız yuvanın arızalanması veya yazılımsal sorunlardır.

Sd Kartı Görmüyor

Sd Kartı Görmüyor

Şimdi sizlere bir kaç madde de SD kart sorunlarına karşı yapabileceklerinizi anlatacağız.

1.SD kartınızı yeni aldıysanız genelde bilgisayar formatında kartınız formatlandığı için telefonunuz sd kartı okumayabilir.Bunun çözümü telefonunuzun ayarlar kısmına girip sd kartınızı formatlamak ve telefonda kartı formatladığınız zaman sd kartınızı telefonunuz okumaya başlar.

2. Eğer kartınızı telefonda göremiyorsanız kart okuyucu ile yada laptopların kart yuvasına kartınızı takarak kartınızın çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer çalışıyorsa Bilgisayarınızda kartınızı biçimlendirin ve telefonunuza kartınızı tekrar takın.

3.Hafıza kartınız şifrelenmiş olabilir bu yüzdende kartınız telefonda okumaz.Bunun içinde yapmanız gereken işlem yine bilgisayarınıza kartınızı takarak biçimlendirme işlemi yapmak

4.Bu işlemler sonrasında eğer hala kartınızı telefonunuz okumuyorsa bir başka hafıza kartı takıp deneyin.eğer yeni taktığınız hafıza kartını telefonunuz okuyorsa kartınız bozuk demektir veya taktığınız yeni hafıza kartınızı telefonunuz yine okumuyorsa o zaman telefonunuzun kart yuvası bozulmuş demektir.


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*