Samsung Galaxy S5 ‘e Nasıl Root Atılır Galaxy S5 Root Yapma

Samsung Galaxy S5 ‘e Nasıl Root Atılır Galaxy S5 Root Yapma

Samsung ‘un amiral gemisi diyebileceğimiz telefonu Samsung Galaxy S5 telefonunuz varsa ve root yapmak istiyorsanız yazımızdaki 2 farklı seçenekten birini uygulayaral telefonunuza root atabilir ve böylece telefonunuzun bütün özelliklerini aktif halde kullanabilir hale gelebilirsiniz.

1.Seçenek Samsung Galaxy s5 Root Yapma

Ünlü Hacker Geohot ‘un tek tık adı verdiği bir araç yayınladı.Peki bu Geohot kimdir diye soranlar için şu dipnotu verebilirim Playstation 3 ve iPhone ‘un sistemini kıran çok ünlü bir hacker.Geohot ‘un yayınladığı bu araç sayesinde Samsung Galaxy s5 ‘inizi çok kolay bir şekilde rootlayabileceksiniz.Telefonunuzu rootlamak için yapmanız gereken ise TowelRoot sitesine girmek olacak.Siteye BURADAN Girebilirsiniz.

Siteye girdikten sonra yapmanız gereken şey ise sitenin ortasında bulunun ” h “ şeklinde ki simgeye tıklamak olacak.Simgeye tıkladığınızda TR.Apk  diye root için gerekli araç telefonunuza inecek.Telefonunuza uygulama indiğinde telefonunuza yükledikten sonra yapmanız gereken ise “Make it Rain” tuşuna basmak yeterli olacak ve telefonunuz saniyeler içinde rootlanmış olacak.

samsung galaxy s5 root yapma

samsung galaxy s5 root yapma

2.Seçenek Samsung Galaxy s5 Root Yapma

Bu seçenek biraz zahmetli o yüzden 1. seçeneği yapmanız sizin için daha iyi bir yol olacak.

1.ilk olarak yapmanız gereken aşağıdaki 3 dosyayı indirmelisiniz.

ODIN
CF-Root (Ülkemizde SM-G900F versiyon satılmakta. Bu sebeple ilgili CF-Root dosyasını indirin)
USB Sürücüleri

2. Yukarıdaki dosyaların indirme işi bitince CF-Root.zip dosyasını masaüstüne çıkarın. İçerikte Odin uygulaması da karşınıza çıkabilir. Burada Odin üzerine yerleştireceğimiz dosya ” CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar” olacak.

3.indirdiğiniz Odin uygulamasını açın ve telefonunuzu kapatın.Telefonunuz kapandıktan sonra pilini çıkarın.Galaxy S5′te Ses azaltma + Home butonu + Güç Tuşlarına aynı anda basarak telefonu Download moduna alın.Karşınıza çıkacak uyarıyı ses yükseltme tuşu ile geçin. Telefonu USB kablosu ile bilgisayara bağlayın.

4.Telefon ile odin arasında bağlantıyı sağladıktan sonra odin üzerinde yer alan PDA bölümüne ” CF-Auto-Root-klte-kltexx-smg900f.tar” dosyasını ekleyin ve  Start butonuna basın.Yükleme işlemi birkaç saniye sürecek.Yükleme işlemi bittikten sonra ilk açılış biraz uzun sürebilir.

5.Telefonun açılış ekranda kalması durumunda cihazınız için indirdiğiniz CF-Root dosyasını kontrol edin. Doğru dosyayı yüklediğiniz takdirde herhangi bir sorun yaşanmayacaktır.

 

Not: Yukarıda anlattığımız 2 seçeneğide yapmanız durumunda tüm sorumluluk size ait olacağını unutmayınız.


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*