Nokia'ya ya Yeni Amber Güncellemisi Geliyor

Nokia’yaya Yeni Amber Güncellemisi Geliyor

Nokia Lumia Kullanıcılarının merakla beklediği Amber Güncellemesi Nokia ispanya twitter sayfasında bilgilendirici bir tweet attı.

Nokia Mayıs ayının ortalarında detaylarını verdiği Amber kod adlı yeni Windows Phone 8 cihazlara gelecek olan güncellemesinin tarihi belli oldu.Yeni güncelleme Ağustos ayında gelecek yani bu ay.Daha önce Nokia Lumia 925 ile çıkan yazılımsal yenilikleri diğer Windows Phone 8 tabanlı telefonlarına bu Amber Güncellemesi ile aktaracak.

nokiaamber

Neler  gelecek ?

AMOLED ekran kullanan Lumia‘lara, kilit ekranında görülen saat desteği gelecek. AMOLED ekranlar siyah renkte sıfıra yakın güç tükettiği için, telefonun ekranının o şekilde açık kalması çok az bir pil gücü harcıyor. 

Windows Phone 8 kullanan tüm Lumia‘lardaki FM Radyo donanımını işlevsel kılacak olan Amber güncellemesi sonrasında, FM radyo kullanılabilir olacak.Bu durum Nokia Lumia 620′yi kapsamıyor

Bu güncelleme ile Galaxy S4, LG Optimus G Pro ve HTC One‘daki gibi yeni nesil kamera özellikleri Lumia‘lara eklenmiş olacak.Güncellemenin en büyük getirisi bu diyebilir bu büyük getirinin adı Smart Camera.

Action Shot özelliği sayesinde çektiğiniz fotoğraftaki nesneleri birleştirebilir, etkili bir görüntü elde edebilirsiniz, gelişmiş blur efektleriyle makro deneyimini  artırabiliyorsunuz.

Fotoğraflarda istemediğiniz görselleri de kaldırabileceğiniz yeni yazılımla beraber, Lumia’lar  yenilenmiş ve diğer Windows Phone üreticileriyle farkını belirginleştirmiş olacak.

 

 


Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*